Безбар’єрність

Звіти

2024 рік

Фото звіти про результати забезпечення безперешкодного доступу до приміщень бібліотек Одеської міської ради

Фотозвіт комп’ютерних тифлокомплексів, обладнаних в центральній міській бібліотеці ім. І.П. Котляревського Ізмаїльської міської ради Ізмаїльського району Одеської області

2023 рік


2022 рік


2021 рікНаказ № 39/Д Про призначення радником уповноваженим з безбар’єрності.

РОЗПОРЯДЖЕННЯ від 28.04.2023 № 251/А-2023 Про затвердження Плану заходів з реалізації у 2023 і 2024 роках в Одеській області Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року

РОЗПОРЯДЖЕННЯ від 08.08.2023 № 566А-2023 Про внесення змін до розпорядження голови Одеської обласної держєавної адміністрації від 14 березня 2007 року №107А-2007Довідник безбар’єрності

Перша леді Олена Зеленська презентувала електронну версію «Довідника безбар’єрності», який покликаний зафіксувати нові принципи безбар’єрної мови та коректного спілкування.

Посібник містить такі розділи, як складові безбар’єрності, правила мови, словник та безбар’єрний календар. Над його підготовкою працювали правозахисники, психологи, батьки, які виховують дітей з інвалідністю, а також українські та міжнародні експерти.

Цей Довідник допоможе розкрити нові, додаткові смисли, коли в центрі уваги – людина та її різноманіття. І це стане першим кроком у формуванні нової етики спілкування».

«Довідник безбар’єрності» – продукт з відкритим кодом, який можна використовувати у власних проєктах, цитувати, а також доповнювати.

З «Довідником безбар’єрності» можливо ознайомитись за посиланням https://bf.in.ua.


«Довідник безбар’єрності» заговорив українською жестовою мовою

Створений за ініціативи першої леді Олени Зеленської, «Довідник безбар’єрності» відтепер доступний українською жестовою мовою з аудіодискрипцією.

Вікно з перекладачем відкривається при натисканні на синій кружечок із зображенням рук біля будь-якої публікації.  

Переглянути його можна українською та англійською мовою за посиланням: https://bf.in.ua.

Це – гід з коректного спілкування, у якому зафіксовані нові норми безбар’єрної мови. 

Про що йдеться? Безбар’єрна мова – це мова, в якій відсутні слова, фрази, що демонструють упереджене, стереотипне або дискримінаційне ставлення до певних людей чи груп.

«Це мова, яка не відчужує людей – навмисно або ненавмисно.

Це мова, принцип якої можна сформувати однією фразою: поважати гідність іншої людини», – зазначається у довіднику.


Презентовано перший розділ Альбому безбар’єрних рішень – посібника про доступні міські простори

Міністерством розвитку громад та територій України спільно з громадською організацією «Безбар’єрність» у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів» у рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який виконує німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії розроблено перший розділ Альбому безбар’єрних рішень (далі – Альбом).

«Альбом безбар’єрних рішень» – перший посібник в Україні для проєктувальників публічних просторів про побудову безбар’єрного середовища.

Перший розділ Альбому присвячений доступності ґанків та подвір’я. Зокрема, у ньому зібрані проєктні рішення і вимоги для нового будівництва та наявного простору окремих об’єктів, наведено приклади альтернативних підходів з міжнародних посібників з посиланнями на них, а також посилання на державні будівельні норми та стандарти.

Загалом Альбом складатиметься з чотирьох розділів, другий з них буде присвячено доступній вуличній інфраструктурі, третій – громадським просторам, четвертий – громадським будівлям та спорудам.

Альбом опубліковано на офіційному веб-сайті сайті Міністерства розвитку громад та територій України за посиланням: https://www.minregion.gov.ua/wp-content/uploads/2021/12/albom-bezbaryernyh-rishen.-rozdil_1.pdf


Нормативно правові акти